Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego – Hubala w Sokółce

Rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego – Hubala w Sokółce rozpoczęło się wprowadzeniem pocztu sztandarowego szkoły oraz odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych Dariusz Żołądkowski życzył wszystkim nauczycielom i uczniom, aby ten rok był pełen sukcesów i zadowolenia, żeby można było w pełni realizować swoje zamierzenia i pasje.
   W Zespole Szkół Rolniczych funkcję Wicedyrektora objął Andrzej Szumiło, a Wicedyrektorem do Centrum Kształcenia Zawodowego została Barbara Czechowicz.
   W tym roku szkolnym naukę będzie pobierało 320 uczniów w 14 oddziałach. W ramach rekrutacji przyjętych zostało 70 uczniów klas pierwszych , którzy będą uczyli się w trzech klasach, 4 zawodów (technik rolnik, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik ekonomista. Dodatkowo w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych uruchomione zostaną dwa oddziały takich kursów – powiedział Dyrektor Dariusz Żołądkowski.
   Starosta Powiatu Sokólskiego Piotr Rećko zwrócił się do zebranych „w Zespole Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego – Hubala w Sokółce mamy profesjonalistów. Od początku istnienia Szkoły mieliśmy szczęście do kadry kierowniczej. Z nadzieją i wiarą podchodzę do tego, iż nowe władze szkoły będą utrzymywać placówkę na takim samym poziomie jak dotychczas. Dobry nauczyciel to skarb, to przewodnik w budowaniu relacji i wiedzy merytorycznej. Nauczyciel powinien być także szanowany przez uczniów. Szkoła bez ucznia nie istnieje”
   „Droga młodzieży jesteście naszą dumą, naszą chlubą, jesteście tym co najważniejsze w powiecie, to przyszłość od Was zależy. Życzę Wam aby ten nowy rok szkolny był ambitny. Ze swojej strony obiecuję, iż zawsze będę wspierał nasze placówki” – podsumował Starosta Sokólski Piotr Rećko.
   W Zespole Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego – Hubala w Sokółce oprócz ślubowania klas pierwszych odbyło się również uroczyste pożegnanie dotychczasowej dyrekcji szkoły Pani Anny Doroty Cilulko i Marka Andrzejewskiego.
   Po odprowadzeniu pocztu ze sztandarem szkoły uczniowie klas pierwszych rozeszli się z wychowawcami do klas.
Oprac. Sylwia M.
Fot. Agnieszka S.