Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół w Sokółce

Z okazji 82 rocznicy wybuch II wojny światowej uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w Zespole Szkół w Sokółce rozpoczęła się minutą ciszy ku pamięci bohaterów, walczących o niepodległość Polski i pamięci wszystkich ofiar II wojny światowej.
   Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego Wicedyrektor ds. społecznych Starostwa Powiatowego w Sokółce Urszula Januszkiewicz przeczytała list od Starosty Sokólskiego Pana Piotra Rećko zaadresowanego do uczniów i kadry nauczycielskiej z życzeniami, aby rozpoczynający się rok szkolny był pełen radości i twórczych osiągnięć. „Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali”- zacytował w liście słowa św. Jana Pawła II ,Starosta Piotr Rećko.
   Dyrektor szkoły Anetta Zubrzycka powitała uczniów klas pierwszych oraz nowych nauczycieli słowami „w dniu dzisiejszym rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022. Naukę w naszym Liceum zaczyna 90 – ciu uczniów klas pierwszych w czterech oddziałach. Jesteśmy szkołą, która się rozwija i oferuje uczniom nie tylko możliwości uzyskania wiedzy, ale również podniesienia swoich kompetencji. Realizujemy wiele projektów, w tym wymiany młodzieży. Przed nami kolejny projekt ponadnarodowej mobilności uczniów. Wszystkim uczniom życzę fantastycznego roku szkolnego, realizacji wszystkich zamierzonych planów. Życzę zdobywania wiedzy , dużo zdrowia i radości na co dzień”.
   Głos zabrał również Dyrektor Wydziału Finansowego Starostwa Powiatowego w Sokółce Daniel Supronik ,, Szanowni uczniowie, chciałbym Wam życzyć na najbliższe dziesięć miesięcy dużo zdrowia, satysfakcji z działań oraz zdobywania nowych doświadczeń. Szanowne grono pedagogiczne, Państwu życzę dużo satysfakcji z podejmowanych działań, aby Wasza praca była odzwierciedleniem sukcesów uczniów. Chciałbym dodać, iż wspólnie z Panią Anettą Zubrzycką i Starostą Sokólskim Piotrem Rećko staramy się pozyskiwać dodatkowe środki na różnego rodzaju działania, tak, aby oferta edukacyjna była wciąż podwyższana. Wraz ze Stowarzyszeniem Ziemia Sokólska pozyskaliśmy dodatkowe środki na działania klas mundurowych, min. szkolenia strzeleckie i samoobrony”.

Po odprowadzeniu sztandaru szkoły uczniowie klas pierwszych udali się na spotkania w klasach z wychowawcami.

Oprac. Sylwia M, Elżbieta R.