Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce

Rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce zapoczątkowało wprowadzenie pocztu sztandarowego szkoły oraz odśpiewaniem Hymnu Państwowego.
   „Początek września to tradycyjne rozpoczęcie roku szkolnego, roku pełnego pracy, nowych obowiązków, wyzwań, które każdy z Was drodzy uczniowie podejmuje ze swego rodzaju niepewnością, ale również radością i entuzjazmem. 1 września jest dniem szczególnym, pełnym zadumy a jednocześnie radości. Pamiętamy o historii naszego kraju. Dziś obchodzimy 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wspominam to wydarzenie przede wszystkim po to, aby uświadomić wam coś, z czego nie zdajecie sobie sprawy, jak ogromne macie szczęście że urodziliście się w innym czasie, innym miejscu i zupełnie innym świecie. Warto mieć w pamięci wydarzenia z przeszłości, chociaż mogą się wydawać tak odległe” – powiedział Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce.
   W Zespole Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce nastąpiły zmiany kadry zarządzającej. Grzegorz Zalewski przejmuje obowiązki Wicedyrektora, a stanowisko Dyrektora objął Lech Czarnowicz. W roku szkolnym 2021/2022 w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce uczyć się będzie 333 uczniów w 15 oddziałach.
   „U progu nowego roku szkolnego życzę Wam wszystkim wiary we Własne możliwości, niech każda mała porażka będzie fundamentem przyszłego sukcesu. Życzę Wam, abyście marzyli o wspaniałej przyszłości i swoje marzenia realizowali. Rodzicom życzę zadowolenia i jak najmniej problemów wychowawczych. Nauczycielom cierpliwości, skuteczności w działaniu, a przede wszystkim satysfakcji w wykonywanej pracy. Proszę żebyście również w tym roku szkolnym służyli młodzieży wsparciem, radą, wiedzą i doświadczeniem. Niech nie zabraknie Wam dobrego humoru, kreatywności i chęci rozwijania własnych umiejętności. Jednocześnie życzę wielu sukcesów dydaktycznych i wychowawczych” – zakończył przemówienie Lech Czarnowicz Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce.
   Po uroczystym odprowadzeniu sztandaru uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami udali się do klas na spotkania.
oprac. Sylwia M.