„ Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat ”

Podopieczni oraz nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Sokółce obchodzili dziś wyjątkowe święto – Dzień Patrona Szkoły Janusza Korczaka. W uroczystości wziął udział również Wicestarosta Powiatu Sokólskiego Jerzy Białomyzy. Z tej okazji przygotowano krótki apel poświęcony patronowi podczas którego złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą patrona. Następnie odbył się spektakl przygotowany przez koło teatralne.
Wicestarosta Powiatu Sokólskiego Jerzy Białomyzy: „ Chciałbym w imieniu Starosty Sokólskiego Piotra Rećko oraz swoim własnym podziękować Pani Dyrektor oraz całej społeczności ośrodka za zaproszenie. Piękna postać patrona, piękne święto. Janusz Korczak, człowiek którego zasługi trudno przecenić (…) Sądzę, że praca Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce to praca, która generuje uśmiech, dobro, miejsce gdzie dzieci zyskują opiekę, wykształcenie oraz terapię za co dziękuję Pani Dyrektor, całemu gronu pedagogicznemu oraz rodzicom którzy wspierają ten ośrodek w jego funkcjonowaniu. (…) Każdemu z nas życzę takiej dziecięcej radości, zachłyśnięcia się pięknem tego świata”.
Po uroczystościach przyszedł czas na gry i zabawy na szkolnym placyku. Podczas imprezy plenerowej nie zabrakło szczególnych atrakcji. Podopieczni mieli możliwość skorzystać z dmuchańców, uczestniczyć w przygotowanych grach i zabawach oraz spróbować swych sił w wykonywaniu gigantycznych baniek mydlanych.
Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce Elżbieta Szomko: „ Przygotowaliśmy krótką część artystyczną poświęconą naszemu patronowi, aby przypomnieć dzieciom o ideach przez niego głoszonych. Druga część naszych uroczystości to spektakl teatralny pt. „Korczak Reformator”. Następnie chyba najprzyjemniejsza część dnia- gry i zabawy na świeżym powietrzu. Myślę, że dzieci są zadowolone z takiej imprezy, mam nadzieję że dziś wszyscy będziemy pogodni i szczęśliwi”
Dzień Patrona Ośrodka Janusza Korczaka to wyjątkowy czas, który upłynął w przyjaznej atmosferze pełnej wzajemnej życzliwości i świetnej zabawy.
KG