Kolejne punkty XLI Sesja Rady Powiatu Sokólskiego

Punkt „ Rozpatrzenie sprawozdania Kierownika Nadzoru Wodnego z działań podejmowanych na terenie Powiatu Sokólskiego” przedstawił Marek Tumiel Kierownik Nadzoru Wodnego w Sokółce
„Nadzór Wodny w Sokółce obejmuje swoim zasięgiem głównie powiat sokólski, a także część powiatu białostockiego. Całkowita powierzchnia obszaru objęta zasięgiem NW w Sokółce wynosi 1061,86km Długość cieków na terenie administrowanym przez NW Sokółka wynosi 200,4 km (63 szt. budowli piętrzących., 44 szt. budowli komunikacyjnych i 5 szt. stopni wodnych) (…) Ogółem w roku 2020 wykonano roboty eksploatacyjno-konserwacyjne i remontowe na wartość 294895,48 zł. Ponadto w roku 2020 wykonano kilkukrotnie rozbiórki tam bobrowych siłami własnymi na rzekach: Jałówka, Kanał Sokółka, Łosośna, Krynka, Przerwa, Poganica.”
Starosta Sokólski Piotr Rećko zwrócił uwagę na problem dotyczący oczyszczania i konserwacji rowów: „ My jako Powiat Sokólski mamy swoje cele jeśli chodzi o gospodarkę wodną. Angażujemy w tej chwili Biebrzański Park Narodowy ponieważ chcemy pozyskać pieniądze na zatrzymanie i właściwą regulacje wody poprzez cieki tzw. rowy wodne oraz osuszanie łąk aby nie ulegały degradacji, odkrzaczanie rowów. To są cele które stawiamy sobie jako Wydział Ochrony Środowiska, jako Powiat Sokólski, chcemy pozyskać środki zewnętrzne i zaprosić Pana, Panie Kierowniku do współpracy w tym zakresie ponieważ na terenie powiatu sokólskiego mamy olbrzymi problem z tymi odkrzaczeniami”
Punkt „Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Powiatu Sokólskiego za rok 2020 wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Sokólskiego za rok 2020 zreferowała Skarbnik Powiatu Anna Jolanta Piszczatowska.
Część sprawozdania związana z wykonaniem planów finansowych ZOZ-ów na rok 2020 przedstawiła Anna Marta Aniśkiewicz Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych.
Informacje o stanie mienia Powiatu Sokólskiego na rok 2020 przedstawił Leszek Stankiewicz Dyrektor Wydziału Geodezji Katastru i Nieruchomości.
Skład Orzekający Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku pozytywnie zaopiniował przedłożone przez Zarząd Powiatu Sokólskiego sprawozdanie z wykonania budżetu Powiatu Sokólskiego za rok 2020.
Radni pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały.
Punkt “Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Białostockiej za rok 2020.” przedstawiła Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Sokółce Anna Marta Aniśkiewicz:
“Roczne sprawozdanie finansowe Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Białostockiej za rok 2020 podlega zatwierdzeniu przez organ założycielski nie później niż w ciągu 6 miesięcy od dnia bilansowego. Sprawozdanie SP ZOZ w Dąbrowie Białostockiej nie spełnia przesłanek wymienionych w art. 64 ustawy o rachunkowości dlatego też nie podlega badaniu przez biegłego rewidenta.
Zakład w 2020 r. zakończył rok obrotowy stratą w wysokości 136 144,85 zł. Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Białostockiej pokryje stratę netto we własnym zakresie poprzez zmniejszenie funduszu zakładu.”
Link do “Projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Białostockiej za rok 2020.” https://ssl.esesja.pl/…/projekt-uchwaly-w-sprawie…
Komisje pozytywnie zaopiniowały projekt uchwały. Uchwała została ona przyjęta.
Punkt „Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Krynkach za rok 2020” zreferowała Anna Marta Aniśkiewicz Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych.„ Zakład w 2020 r. osiągnął zysk netto w wysokości: 282 828,29 zł, który zgodnie z art. 57 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2021 r. poz. 711), zostanie przeznaczony na zwiększenie funduszu zakładu. Powyższe uzasadnia podjęcie uchwały.”
Uchwała została przyjęta.
Sekretarz Powiatu Sokólskiego Katarzyna Nowak zreferowała punk Sesji “Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wynajęcie lokalu biurowego położonego w Sokółce w budynku przy ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8 na rzecz dotychczasowego najemcy.”
“ Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Sokółce wynajmuje pomieszczenia w budynku Starostwa Powiatowego w Sokółce. Zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym, jeżeli przedmiotem najmu jest ta sama nieruchomość, po umowie najmu zawartej na okres 3 lat Rada Powiatu wyraża zgodę na zawarcie kolejnej umowy.
Komisje pozytywnie zaopiniowały projekt uchwały. Uchwała została ona przyjęta.
Punkt „Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Sokólskiego na lata 2021-2033” zreferowała Anna Jolanta Piszczatowska Skarbnik Powiatu Sokólskiego.
„W Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2021-2033 dokonujemy następujących zmian : W wykazie przedsięwzięć zwiększono o kwotę 400,00 zł wartość zadania wieloletniego pn. „Rozwijamy się, zwiększając wykorzystanie narzędzi TIK” w związku z wyższą po przetargu wartością projektu. Kolejna modyfikacja polega na zmianie montażu finansowego zadania wieloletniego pn. „Przebudowa ciągu komunikacyjnego Ostrów Południowy – Ostrów Nowy – Górany – Leszczany – Nietupa – Szaciły -Kruszyniany na odcinku Nietupa – Szaciły – Kruszyniany wraz z budową mostu na rz. Nietupa na terenie Gminy Krynki”. Całkowita wartość zadania pozostaje bez zmian.”
Uchwała została przyjęta.
Punkt „ Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany budżetu Powiatu Sokólskiego na rok 2021.” Zreferowała Anna Jolanta Piszczatowska Skarbnik Powiatu Sokólskiego.”
Radni pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały.
Opracowała: Patrycja A. Zalewska, Klaudia Galej
Zdjęcia Maciej Białobłocki