Posiedzenie Zarządu Powiatu Sokólskiego

Podczas ostatniego Posiedzenia Zarządu Powiatu Sokólskiego w dniu 14.04.2021r., zarząd przygotował projekty uchwał Rady Powiatu w sprawie:

• Zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Sokólskiego na lata 2021-2033,
  • Zmiany budżetu Powiatu Sokólskiego na rok 2021,
  • Aktu założycielskiego Branżowej Szkoły I stopnia w Suchowoli,
  • Zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia statutu Powiatu Sokólskiego,
  • Przekazania środków finansowych na rzecz policji.

Zarząd przygotował informację o wykorzystaniu dotacji przeznaczanych klubom sportowym na rozwój sportu na terenie Powiatu Sokólskiego w roku 2020 oraz zapoznał się z informacją dyrektorów SP ZOZ dotyczącą zbytego mienia ruchomego oraz zawartych przez nich umów oddania na dzierżawę, najem, użytkowanie oraz użyczenie aktywów trwałych.

Podczas posiedzenia zarząd podjął następujące uchwały:

– w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w najem lokalu użytkowego przez SP ZOZ w Dąbrowie Białostockiej,

– w sprawie wyrażenia zgody na zaciągnięcie zobowiązania finansowego z tytułu planowanego uzyskania pożyczki przez SP ZOZ w Sokółce,

– w sprawie wyznaczenia zamawiającego do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia na rzecz Powiatowego Zarządu Dróg w Sokółce,

– w sprawie wyznaczenia zamawiającego do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia oraz udzielenia zamówienia na rzecz PPP w Dąbrowie Białostockiej,

– w sprawie zmiany budżetu Powiatu Sokólskiego na rok 2021.

Zarząd zawarł aneks do porozumienia z dnia 23 października 2009 roku, zawartego pomiędzy Powiatem Sokólskim a Gminą Dąbrowa Białostocka, w sprawie powierzenia Gminie Dąbrowa Białostocka prowadzenia przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Białostockiej zadań powiatowej biblioteki publicznej. Zatwierdził również SIWZ na zakup mebli do PPP w Dąbrowie Białostockiej.

Podczas posiedzenia zarząd zawarł umowę z Parafią Prawosławną pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie o przekazanie dotacji celowej z budżetu Powiatu Sokólskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków znajdujących się na terenie Powiatu Sokólskiego.

Zarząd dokonał wyboru oferty na dostawę maszyn rolniczych do ZS w Suchowoli oraz rozstrzygnął postepowanie ofertowe na dostawę sprzętu fotograficznego oraz drona, bezprzewodowego systemu nagłośnieniowego i oprogramowania do obróbki graficznej.

KG