POSIEDZENIE ZARZĄDU Z DNIA 09.12.2021 r.

Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Sokólskiego w dniu 09.12.2020 r. przygotowano projekty uchwał Rady Powiatu dotyczące: zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Sokólskiego na lata 2021-2033, zmiany budżetu Powiatu Sokólskiego na rok 2021, wydatków budżetowych, których niezrealizowane planowane kwoty nie wygasają z upływem roku budżetowego 2021, powiatowego programu zapobiegnia przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego na obszarze powiatu sokólskiego, określenia  rozkładu   godzin   pracy   aptek   ogólnodostępnych   na   terenie powiatu sokólskiego w roku 2022, powołania Rady Społecznej w SP ZPO w Krynkach, ustalenia wysokości obowiązujących  w 2022 r. opłat i kosztów związanych z usunięciem i parkowaniem pojazdów na terenie powiatu sokólskiego, wyznaczenia linii komunikacyjnych publicznego transportu zbiorowego, dla których organizatorem jest Powiat Sokólski, wyrażenia zgody na zawarcie umowy pomiędzy operatorem a Powiatem Sokólskim w zakresie publicznego transportu zbiorowego.

Zarząd podjął uchwałę w sprawie zmiany budżetu Powiatu Sokólskiego na rok 2021.

Podjęto również uchwałę w sprawie wyboru okresu stosowanego do wyliczenia   relacji określonej w art.243 ust.1 ustawy o finansach publicznych.

Zarząd podjął uchwałę w sprawie zaopiniowania projektu „Programu Ochrony Środowiska dla miasta i Gminy Sokółka na lata 2022-2025 z perspektywą do roku 2029”.

Kolejna podjęta podczas posiedzenia Zarządu uchwała dotyczyła udzielenia pełnomocnictwa Dyrektorowi Zespołu Szkół w Sokółce do podpisania umowy darowizny z Fundacją Promocji Sztuki „Niezła sztuka”.

W trakcie posiedzenia Zarząd zatwierdził rozliczenia dotacji przekazanej dla OSP w Kamiennej Starej na dofinansowanie zakupu sprzętu hydraulicznego LUKAS.

Zarząd zatwierdził również rozliczenie dotacji przekazanej dla SP ZOZ w Dąbrowie Białostockiej na dofinansowanie prac związanych z remontem i doposażeniem oddziału chorób wewnętrznych.

Na posiedzeniu podjęto uchwałę w sprawie wygaszenia trwałego zarządu przysługującego ZSR w Sokółce do nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Sokólskiego oznaczonej jako dz. nr 3203/26, położonej w Sokółce przy ul. Torowej.

Rozstrzygnięto postępowanie na dostawę fabrycznie nowego sprzętu komputerowego, urządzeń biurowych, serwera do wirtualizacji wraz z twardymi dyskami, macierzy dyskowej i oprogramowania do zarządzania na potrzeby Starostwa Powiatowego w Sokółce w zakresie I i III części zamówienia.

Zarząd Powiatu Sokólskiego rozstrzygnął postępowania na usługi szkoleniowe z KFS – kurs z zakresu środków ochrony roślin dla pracowników PZD.

W trakcie posiedzenia zatwierdzono wyniki negocjacji z wolnej ręki na świadczenie usług z zakresu nowoczesnych technik wykańczania wnętrz dla pracowników PZD.

Ponadto Zarząd rozstrzygnął postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie usług ubezpieczenia majątku i innych interesów Powiatu Sokólskiego i jego jednostek organizacyjnych.

W trakcie posiedzenia Zarząd zatwierdził  Specyfikację   Warunków   Zamówienia   na   przygotowanie  i przeprowadzenie zdalnego kursu z zakresu obsługi programu AutoCAD – poziom II oraz zdalnego kursu pedagogicznego instruktora praktycznej nauki zawodu dla pracowników PZD w Sokółce oraz Specyfikację Warunków Zamówienia prowadzonego w trybie podstawowym, o którym mowa w art. 275 pkt 1 ustawy pzp na usługi pełnienia nadzoru inwestorskiego nad zadaniem przebudowa układu komunikacyjnego dróg w Powiecie Sokólskim na terenie Gmin Dąbrowa Białostocka i Suchowola.

Zarząd podjął uchwałę w sprawie uchwalenia Regulaminu Organizacyjnego Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Suchowoli.

oprac. Sylwia Matuk