Wystawa fotograficzna „Oto my” w SOSW w Sokółce

Dzisiejszy dzień był bardzo wyjątkowy dla wychowanków SOSW w Sokółce. Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sokółce przygotował wystawę fotograficzną „Oto my” pod Honorowym Patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko. Wystawa fotograficzna ma na celu pokazanie piękna drzemiącego w każdym człowieku. Cykl 27 fotografii to próba uchwycenia potencjału, wdzięku i osobowości uczniów SOSW w Sokółce. To także próba przełamania negatywnych stereotypów w postrzeganiu innych. Pomysłodawczyniami wystawy były: Marta Kawrygo-Leonowicz, Oliwia Burdyńska-Bilmin, Grażyna Tymoszuk, Ewa Wińska. Na wystawie można było również podziwiać osiem wielkoformatowych portretów dzieci autorstwa Agnieszki Sielewicz.
Obecny na uroczystości Starosta Sokólski Piotr Rećko przekazał wychowankom oraz nauczycielom kalendarz „ Dzieci WIDZĄ lepiej” który zawiera prace artystyczne podopiecznych SOSW.: „ Na stronach tego kalendarza widzimy talent płynący prosto z serca. Widać jak barwnie widzicie świat i to jest piękne i za to wam bardzo serdecznie dziękuję. Nie byłoby tego kalendarza, gdyby nie wasi nauczyciele bo prace muszą być wykonane ich kierunkiem. My, jako Powiat Sokólski jesteśmy szczęśliwi że mamy Was i że w tak piękny sposób wzbogacacie nasz powiat.”
Wychowankowie oraz nauczyciele wręczyli Pani Dyrektor Elżbiecie Szomko oraz Staroście Sokólskiemu Piotrowi Rećko pamiątkowe zdjęcia w ramach podziękowań za zaangażowanie i pomoc w organizacji wystawy.
O wadze tego wydarzenia wypowiedziała się również Dyrektor SOSW w Sokółce Elżbieta Szomko „ W dniu dzisiejszym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Nasza placówka jest Zespołem Szkół, który zajmuje się osobami niepełnosprawnymi od urodzenia do najczęściej 25 roku życia. Jak co roku, staramy się zaakcentować ten bardzo ważny dzień osób niepełnosprawnych, w tym roku zorganizowaliśmy wystawę fotograficzną „Oto my” która przedstawia naszą społeczność szkolną. Nie byliśmy w stanie fotografować wszystkich dzieci dlatego wybraliśmy 27 osób. Prace nad wystawą trwały około miesiąca ponieważ nasze dzieci nie zawsze wierzą w swoje siły i możliwości. Jednak staraliśmy się przełamać ten strach a dzisiejsze reakcje dzieci na swoje zdjęcia świadczą o tym, że była to bardzo dobra decyzja. Były łzy, grymas i złość a dziś widzimy tylko zadowolenie i uśmiechy na twarzach naszych modeli. W organizacji przedsięwzięcia wspomogli nas fotografowie ze Starostwa Powiatowego w Sokółce którzy wykonali przepiękne zdjęcia i poszli o krok dalej ponieważ sfotografowali wszystkie nasze dzieci. Te zdjęcia będą dostępne na naszej stronie internetowej. Dziękujemy.”
K.Galej

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top