🌾Nadszedł czas świętowania i wytchnienia po ciężkiej pracy🌾

– Jest czas siewu, jest czas zbioru i jest czas świętowania. Dziś akurat możemy świętować to, że dzięki państwa ciężkiej pracy plony zostały zebrane. Z szacunkiem i pokorą kłaniamy się w pas rolnikom z gminy Dąbrowa Białostocka za to, że dzięki ciężkiej pracy możemy spokojnie patrzeć w przyszłość, zrobić zakupy i mieć świadomość że na naszym stole, w naszych domach, chleba nie zabraknie – w imieniu swoim, Piotra Rećko, Starosty Sokólskiego i całego zarządu Powiatu Sokólskiego podziękował rolnikom, Jerzy Białomyzy, Wicestarosta.

Wczoraj w Dąbrowie Białostockiej odbyły się dożynki gminne. Świętowanie rozpoczęto liturgią świętą w cerkwi pw. św. Jana Teologa. Następnie odbyło się nabożeństwo w koście pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Stamtąd, przy akompaniamencie zespołu Narwianie, uczestnicy wydarzenia przenieśli się na stadion miejski, aby uroczyście świętować zakończenie ciężkiej pracy na roli.

– Zawód rolnika przez wiele lat nie był doceniany, jego ciężka praca również. Patrząc na to co się obecnie dzieje na Ukrainie, w obliczu grożącego na świecie głodu rolnicza praca, plony czy zboża nabierają na znaczeniu. Oby te plony służyły zawsze nam wszystkim i obyśmy nigdy głodu nie zaznali – podkreślił Romuald Gromacki, Członek Zarządu Powiatu.

Także Wiesława Burnos, członek Zarządu Województwa Podlaskiego życzyła w imieniu swoim i Marszałka, aby rolników nigdy nie dotknęła żadna klęska żywiołowa, żeby plony zawsze były obfite.

– Cieszę się, że uczestniczymy dziś wspólnie z wami w święcie ukazującym waszą całoroczną pracę. A jak wszyscy wiemy praca na roli do łatwych nie należy. To nie tylko praca z ziemią, ale i żywiołami na które człowiek nie ma wpływu. Wielkie brawa dla Państwa- zaznaczył Paweł Wnukowski, radny Sejmiku Województwa.

Po ceremonii dożynkowej na mieszkańców czekał turniej wsi, występy zespołów, darmowe zabawy dla dzieci, stoiska gastronomiczne, handlowe i służb mundurowych.

Sylwia Matuk

Fot. Mateusz Zajczyk