💐🌷🌹 Jesteście najważniejszą częścią naszego życia 💐🌷🌹

– Kobieta to matka, żona, przyjaciel i partner w codziennym życiu. Nie ma także lepszego rozmówcy czy doradcy od kobiety. Bez kobiet nasze życie by nie funkcjonowało. Ich wrażliwość, ciepło czy mądrość tworzą niezwykły klimat. Drogie Panie dziękujemy za to, że przy nas jesteście – tymi słowami zwrócił się Piotr Rećko, Starosta Sokólski na uroczystości poświęconej Dniu Kobiet.
Na hali sportowej sokólskiego ogólniaka gościło dziś wiele pań. To właśnie tam obchodzono ich święto. W uroczystości uczestniczyli m.in.: Piotr Rećko, Starosta Sokólski, Jerzy Białomyzy, Wicestarosta Sokólski, Wiesława Burnos, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, Paweł Wnukowski, Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego, Łukasz Owsiejko, Prezes „Ares” Suwałki, dyrektorzy wydziałów Starostwa Powiatowego w Sokółce, dyrektorzy podległych placówek, kadra nauczycielska, zaproszeni goście oraz uczniowie Zespołu Szkół w Sokółce.
– Chciałbym wam życzyć, drogie panie, aby uśmiech nigdy nie schodził z waszych twarzy, aby codzienność była wspaniała i obyśmy takich radosnych chwil, jak dziś, mogli przeżyć jak najwięcej – winszował Paweł Wnukowski, Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego.
W trakcie wydarzenia nastąpiło również odsłonięcie tablicy upamiętniającej zmarłą Barbarę Wnukowską, kobietę, która swoją siłę przekazywała młodszym pokoleniom, uświadamiając ich, czym jest prawidłowa profilaktyka antynowotworowa. Wydarzenie uświetnił występ artystyczny w wykonaniu wychowanków ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego w Sokółce, uzdolnionej młodzieży z grupy tanecznej Zespołu Studio Poezja, prowadzonej przez Annę Kędyś-Arent. Na scenie wystąpili też artyści z Powiatowego Zespołu Studio Poezja, pod przewodnictwem Krzysztofa Zalewskiego. Zebrani mogli usłyszeć takie utwory jak: „Teraz tu”, „Dwa Małe Słowa” oraz „Waiting For You”. W ramach gestu solidarności z Ukrainą odśpiewali także piosenkę „Kiedyś” z musicalu Dzwonnik z Notre Dame. – W dzisiejszych trudnych czasach bycie kobietą to przede wszystkim posiadanie nadziei i wiary, że jutro będzie lepsze i piękniejsze. To, dążenie do tego, żeby czuć się bezpiecznie i śmiało patrzeć w przyszłość zarówno swoją, jak i bliskich – mówiła Wiesława Burnos, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, zapytana co oznacza bycie kobietą.
Wszystkim obecnym paniom wręczono kwiaty, a uroczystość zwieńczył wspólny, słodki poczęstunek.

Opr. Sylwia Matuk

Fot. Maciej Białobłocki