📄Mieszkańcy Sidry spotkali się dzisiaj, żeby wypełnić ankiety przygotowane przez LGD „Kraina Czterech Kultur”📝

Przekazali w nich swoje pomysły, zawarli potrzeby i uwagi. Te dane będą wykorzystane do stworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju, w skrócie “LSR”. Ta z kolei da podstawę do sprecyzowania pomysłów na inwestycje. Następnie powstaną projekty, które będą realizowane na terenie gminy. Środki na te zadania będą dystrybuowane poprzez LGD “Kraina Czterech Kultur”.

Tą informacją Daniel Supronik rozpoczął spotkanie informacyjno – warsztatowe zaplanowane w ramach konsultacji społecznych przy opracowaniu Lokalnej Strategii Rozwoju. Cykl spotkań odbywa się kolejno w poszczególnych gminach z terenu powiatu sokólskiego.

Na konsultacjach mile widziani są mieszkańcy tych gminy, a także przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych i przedsiębiorcy. Wszyscy Ci, którym najbardziej zależy na rozwoju danego regionu, znają jego potrzeby oraz mocne i słabe strony.

LGD to rodzaj partnerstwa terytorialnego. Tworzonego na obszarach miejskich, miejsko – wiejskich i wiejskich. Zrzeszającego przedstawicieli lokalnych organizacji sektora publicznego, prywatnego i pozarządowego, oraz mieszkańców danego obszaru, wyznaczonego granicą gmin członkowskich. Lokalna Grupa Działania “Kraina Czterech Kultur” skupia terytorialnie 10 gmin: Sokółkę, Dąbrowę Białostocką, Janów, Korycin, Krynki, Kuźnicę, Nowy Dwór, Sidrę, Szudziałowo i Suchowolę. Stowarzyszenie współfinansowane jest ze środków UE. Jego celem jest wspieranie lokalnego rozwoju w zakresie infrastrukturalnym i społecznym.

ℹ️ Siedzibą naszej Lokalnej Grupy jest budynek Klubu Senior+ w Sokółce (ul. J. Lelewela 1C).

ℹ️ Najbliższe spotkanie informacyjne odbędzie się w piątek, 16 września o godz. 10:00, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Szudziałowie (ul. Bankowa 1)

ℹ️ Ankietę można też pobrać na stronie LGD „Kraina Czterech Kultur”. Od poniedziałku będzie możliwość wypełnienia jej online.

Patrycja A. Zalewska

Fot. Mateusz Matyszczyk