🥳Bez względu na osiągnięte wyniki w nauce, wszyscy dziś świętowali🌞

W roku szkolnym 2022/2023 naukę w dąbrowskiej placówce pobierało 292 uczniów, z czego 238 to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i 53 Branżowej Szkoły I Stopnia. Dziś wszyscy otrzymali świadectwa szkolne, na które pracowali przez cały i udali się na długo wyczekiwane wakacje

– Myślę, że wszyscy mają ogromną radość z tego, że kolejny etap się kończy i za chwilę zaczynają się wakacje. Wasze najmniejsze sukcesy przynoszą nam radość. Liczymy na to, że ten wysiłek, który już na szczęście za nami będzie procentował w waszym, dalszym życiu – zwrócił się do młodzieży Jarosław Budnik, Dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej.

Podziękował jednocześnie nauczycielom za trud wkładany w edukację młodych ludzi. Życzył im także wytrwałości na dalsze lata, ale to dopiero po odpoczynku wakacyjnym.

Także słowa uznania skierował do Jerzego Białomyzego, Wicestarosty Sokólskiego, który uczestniczył w wydarzeniu, dziękując za współpracę i za działania Powiatu Sokólskiego na rzecz szkoły i jej rozwój.

– Na pewno jest tak, że każdy z was uczący się w tej szkole zrobił wszystko, żeby osiągnąć sukces. Niektórym powiodło się bardziej, innym mniej, ale koniec wieńczy dzieło. Życzę każdemu z was realizacji planów. Jesteście teraz o krok od wakacji, zatem życzę, aby każdy z was najzwyczajniej w świecie odpoczął i żebyście 4 września wrócili do szkoły pełni radości – mówił Wicestarosta.

Podziękował dyrekcji szkoły i nauczycielom za ogrom pracy włożonej w kształtowanie młodych charakterów i przekazywanie wiedzy. Z kolei rodzicom za wychowanie młodych ludzi, za czuwanie nad nimi. Następnie odczytał list od Piotra Rećko, Starosty Sokólskiego.

Na zakończenie Jarosław Budnik życzył wszystkim, aby czas wakacji dodawał sił, energii na kolejne miesiące pracy i nauki.

– Wypoczywajcie bezpiecznie i wracajcie zdrowi i pełni radości – podkreślił dyrektor.

Sylwia Matuk
Fot. Krzysztof Jacewicz