Dąbrowa będzie miała promenadę. Podpisano umowę ze STRABAG sp. z o.o.

– Jest to bardzo duża i ważna inwestycja dla powiatu sokólskiego. Obejmuje ona przebudowę nie tylko ciągu komunikacyjnego w Dąbrowie Białostockiej, jej ulic, parkingów, ale również ciągu pieszo-rowerowego Dąbrowa Białostocka – Różanystok – mówi Piotr Rećko, Starosta Sokólski.

24 grudnia 2021 r. zawarta została umowa pomiędzy Powiatem Sokólskim, reprezentowanym przez Piotra Rećko, Starostę Sokólskiego, Jerzego Białomyzego, Wicestarostę Sokólskiego, przy kontrasygnacie Anny Jolanty Piszczatowskiej, Skarbnik Powiatu Sokólskiego, a firmą STRABAG sp. z o.o., reprezentowaną przez Artura Krasowskiego, Dyrektora Oddziału w Białymstoku.

Przedmiotem umowy jest wykonanie robót budowlanych mających na celu przebudowę układu komunikacyjnego dróg w powiecie sokólskim na terenie gmin Dąbrowa Białostocka i Suchowola pn. Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 1253 B na odcinku Dąbrowa Białostocka – Stock- Różanystok wraz z wykonaniem obiektu inżynierskiego w m. Łozowo na terenie gm. Dąbrowa Białostocka w powiecie sokólskim.

– Dziękujemy STRABAG za przygotowanie tak dobrej oferty i wystartowanie w przetargu. Nasze doświadczenia ze współpracy z tą firmą są bardzo dobre, stąd też gwarancja na szybko zrealizowaną pracę – dodał Starosta.

Jerzy Białomyzy, Wicestarosta, podkreślił, że w Dąbrowie Białostockiej brakowało takiej promenady, po której rodzina mogłaby pospacerować.

– Droga do Różanegostoku jest w zupełnie niezłym stanie, ale głównym problemem jest właśnie to, że szlak tak często przemierzany przez mieszkańców Dąbrowy Białostockiej jest najzwyczajniej w świecie niebezpieczny, ze względu na prawie znikomy brak pobocza – dodał Wicestarosta.

Podsumował, że dzięki tej inwestycji Dąbrowa Białostocka będzie miała piękny i bezpieczny szlak spacerowy i ścieżkę rowerową, umożliwiające komfort przy czynnym wypoczynku. Dąbrowa Białostocka zyska na jakości, zmieni się wygląd jednej z głównych ulic czy parkingów, a to da mieszkańcom większą wygodę.

– Zakres robót objętych powyższą umową będzie wykonany w ciągu 20 miesięcy od dnia jej podpisania. Koszt inwestycji to 18 389 356, 96 złotych i jest to kwota pozyskana przez Powiat Sokólski ze środków zewnętrznych, a 5% to wkład własny gminy Dąbrowa Białostocka i Powiatu Sokólskiego. Dziękujemy Dąbrowie Białostockiej za partnerstwo w tej umowie – zakończył Piotr Rećko.