Dni Otwarte w Sokólskim Liceum

Dyrektor Szkoły Anetta Zubrzycka, grono pedagogiczne, pracownicy administracyjni oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce gościli dziś w swoich progach ósmoklasistów. Szkoła przygotowała bogaty i interesujący program. Młodzi ludzie  poznali ofertę edukacyjną na przyszły rok szkolny, zwiedzili stoiska przygotowane przez uczniów dotyczące poszczególnych profili a klasy mundurowe zaprezentowały fragmenty musztry. Można było również obejrzeć pokaz boksu.

Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce:

– profil prawno – społeczny (Realizuje rozszerzony program nauczania z: języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Języki obce nauczane w klasie: język angielski i do wyboru język niemiecki lub język rosyjski)

– profil politechniczno – ekonomiczny (Realizuje rozszerzony program nauczania z: matematyki, fizyki/geografii i informatyki. Języki obce nauczane w klasie: język angielski i do wyboru język niemiecki lub język rosyjski. Nauka programowania w języku PYTHON. Przedmioty uzupełniające: grafika komputerowa z wykorzystaniem pakietu CorelDraw X6,tworzenie stron WWW oraz sklepu internetowego w WordPress )

– profil psychologiczno – medyczny (  Realizuje rozszerzony program nauczania z: biologii, chemii, j. angielskiego, języki obce nauczane w klasie: język angielski i do wyboru język niemiecki lub język rosyjski )

– oddział przygotowania wojskowego/ mundurowy (Realizuje rozszerzony program nauczania z: geografii/fizyki, j.angielskiego i wiedzy o społeczeństwie. Języki obce nauczane w klasie: język angielski i do wyboru język niemiecki lub język rosyjski )

Podczas przywitania przybyłych gości głos zabrała Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce Anetta Zubrzycka: „ Przed Wami jeden z najważniejszych wyborów, wybór szkoły średniej. Ja z tego miejsca, zapraszam Was do podjęcia nauki w naszej szkole w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Sokółce. To szkoła z ponad 70-letnią tradycją. Utworzona w 1947 roku. Przez dziesiątki lat działalności tysiące absolwentów opuściło jej mury, a wśród nich Wasi dziadkowie, rodzice, rodzeństwo, inni krewni. Kochani, dzisiaj Liceum to szkoła nowoczesna, zmieniająca swoje oblicze. Szkoła, która odróżnia się od innych placówek. W naszej szkole panuje atmosfera sprzyjająca rozwijaniu umiejętności, zainteresowań oraz poszerzaniu wiedzy. Nauczyciele motywują uczniów do aktywnego uczenia się, wspierają każdego w trudnych sytuacjach. Nasi uczniowie uzyskują wysokie wyniki na egzaminie maturalnym. Z sukcesami uczestniczą w olimpiadach i konkursach o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Uczniowie Liceum stanowią najliczniejszą grupę stypendystów Starosty Sokólskiego za wyniki w nauce oraz sportowo – artystyczne. Z całego serca zapraszam Was do podjęcia nauki w naszej szkole. Obiecuję, że dołożymy wszelkich starań aby czas spędzony w Naszej szkole był dobrze spożytkowany.”

Po spotkaniu na hali sportowej uczniowie wybrali się na wycieczkę po szkole i zapoznanie się z ofertą.

W czasie wolnym od nauki uczniowie mają możliwość uprawiania różnych dyscyplin sportu i uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych: piłka siatkowa, futsal, lekkoatletyka, boks.

Szkoła dysponuje nowoczesnym zapleczem sportowym przeznaczonym do aktywności fizycznej:

– doskonale wyposażona siłownia,

– sala bokserska z ringiem,

– sala lustrzana,

– pełnowymiarowa hala sportowa,

– boisko

Szkoła będzie również już wkrótce gospodarzem nowoczesnej strzelnicy.

W szkole funkcjonuje Uczniowski Klub Sportowy Mikolo. Prężnie działa samorząd uczniowski, który wspiera uczniów i podejmuje liczne inicjatywy. Liceum otwiera się na świat, już w niedzielę grupa uczniów wyjeżdża na 14 dni do Grecji.

KG