Posiedzenie Zarządu Powiatu Sokólskiego

Podczas ostatniego Posiedzenia Zarządu Powiatu Sokólskiego w dniu 27 maja 2021r., Zarząd zatwierdził arkusze organizacji szkół i placówek na rok szkolny 2021/2022, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sokólski.

Zarząd omówił sprawę udziału klasy II CC ZS w Dąbrowie Białostockiej w V edycji Programu Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych i postanowił zabezpieczyć wkład własny na dofinansowanie zakupu indywidualnego pakietu umundurowania dla 20 uczniów.

Podczas posiedzenia Zarząd wydał pozytywną opinię w sprawie:

– zaliczenia do kategorii drogi gminnej, ulicy Królowej Ludwiki Marii Gonzaki w Korycinie obejmującej działki o numerach geodezyjnych: 167/52, 167/77, 167/78, 167/79, obręb Korycin o długości 0,193 km;

– zaliczenia do kategorii drogi powiatowej drogi Letniki – Jurowce, na odcinku położonym na terenie gminy Wasilków;

– zaliczenia do kategorii drogi powiatowej drogi Letniki –  Jurowce, na odcinku położonym na terenie gminy Dobrzyniewo Duże.

Zarząd zawarł aneks do umowy zawartej z Gminą Nowy Dwór o dofinansowanie zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1266B Czuprynowo – Klimówka na terenie Gminy Kuźnica w Powiecie Sokólskim”.

Zarząd zawarł porozumienie z Gminą Krynki w sprawie wspólnej realizacji zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie ciągu komunikacyjnego Ostrów Południowy – Ostrów Nowy – Górany – Leszczany – Nietupa – Szaciły – Kruszyniany na odcinku Nietupa – Szaciły – Kruszyniany wraz z budową mostu na rz. Nietupa na odcinku Gminy Krynki w Powiecie Sokólskim.

Zarząd postanowił przeznaczyć kwotę do 500 zł na współorganizację wspólnie z Zespołem Szkół w Dąbrowie Białostockiej Powiatowego Konkursu Literackiego „ Z pamiętnika zdalnego ucznia”.

Podczas posiedzenia Zarząd podjął następujące uchwały:

– w sprawie zmiany budżetu Powiatu Sokólskiego na rok 2021;

– zasad przyznawania, przekazywania i rozliczania dotacji podmiotowej i celowej z budżetu Powiatu Sokólskiego dla samorządowej instytucji kultury pod nazwą Powiatowy Dom Kultury w Sokółce;

– w sprawie przedstawienia  Radzie Powiatu Sokólskiego „ Raportu o Stanie Powiatu za rok 2020”.

Zarząd pozytywnie rozpatrzył wniosek Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce o dofinansowanie zakupu przedmiotów odzieży specjalnej i środków ochrony indywidualnej strażakom wchodzącym do służby przygotowawczej oraz dokonał analizy sprawozdań finansowych SP ZOZ w Dąbrowie Białostockiej i SP ZPO w Krynkach za I kwartał 2021r.

Podczas posiedzenia Zarząd zatwierdził Specyfikację Zamówienia na dostawę fabrycznie nowego samochodu osobowego przystosowanego do nauki jazdy kategorii B, w ramach doposażenia warsztatów szkolnych dla zawodu technik rolnik w Zespole Szkół Rolniczych im. Mjr Henryka Dobrzańskiego – Hubala w Sokółce w celu przeprowadzenia kursów prawa jazdy kategorii „ B” oraz na dostawę fabrycznie nowego samochodu 9-osobowego do przewozu osoby niepełnosprawnej na potrzeby Zakładu Aktywizacji Zawodowej w Suchowoli.

Zarząd zatwierdził zapytanie ofertowe na dostawę do Starostwa Powiatowego w Sokółce kamery termowizyjnej.

KG