Konferencja „Granica dezinformacji”

Doktryna odstraszania

Minister Błaszczak gościł dziś w Sokółce. Razem z nim pojawił się generał broni Wiesław Kukuła. Wszystko w ramach konferencji „Granica dezinformacji”, poświęconej walce z kłamliwą propagandą i zagrożeniom poczucia bezpieczeństwa Polaków. 

– Tu w okolicy żołnierze amerykańscy i brytyjscy razem z naszymi ćwiczą wspólnie obronę naszej wschodniej granicy. Wyciągamy wnioski z tego, co się za nią dzieje, z wojny na Ukrainie. Metody toczącej się wojny są niezwykle brutalne, mamy do czynienia ze zbrodniami wojennymi. Naszym zadaniem jest zbudowaniem silnego wojska, które zniechęci do agresji. Modernizujemy jego wyposażenie – mówił Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej na konferencji „Granica dezinformacji”, która odbyła się dziś, w sali konferencyjnej naszego urzędu.  

W wydarzeniu tym wzięli również udział: Agnieszka Glapiak, Dyrektor Centrum Operacyjnego Ministra Obrony Narodowej i Akademickiego Centrum Komunikacji Strategicznej. Gościł także gen. broni Wiesław Kukuła, Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej, gen. dyw. Krzysztof   Radomski, Dowódca 16. Pomorskiej   Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. Jarosław Gromadziński, Dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej, Jerzy Białomyzy, Wicestarosta Powiatu Sokólskiego a także dyrektorzy wydziałów Starostwa Powiatowego w Sokółce i komendanci miejscowych jednostek służb mundurowych. 

Minister, nim pojawił się na konferencji, odwiedził żołnierzy na granicy a potem uczestników pikniku militarnego. Już w urzędzie poinformował o tym, że wczoraj złożono zamówienie na pozyskanie 500 wyrzutni rakietowych. Wręczył kilkanaście kart powołania do służby wojskowej. Podkreślał, jak ważne jest to, by jak najwięcej ludzi wiedziało jak posługiwać się bronią. 

– Jeśli chcesz pokoju, szykuj się do wojny. Wszystkie nasze działania skupiają się na zapewnieniu szczelności granicy wschodniej- podkreślał. 

Zapewnił, że MON będzie konsekwentnie budował bezpieczeństwo Polaków i silną armię. Nawiązał też do hasła konferencji, przypominając, że z dezinformacją trzeba walczyć.  

– Informacja rozchodzi się błyskawicznie, co jest konsekwencją przenikania do naszej codzienności mediów społecznościowych. Zagrożeniami są fakenewsy, kłamstwa przedstawiane jako prawda. Trzeba z tym walczyć, choć nie jest to łatwe – mówił.

Właśnie w tym celu, kilka miesięcy temu, zostało powołane Akademickie Centrum Komunikacji Strategicznej. To nowa instytucja, służąca do walki z dezinformacją. Ma skupiać się na tym, by społeczeństwo było poinformowane o tym, co się dzieje, obnażając kłamstwa i manipulacje.

– Mówi się, że prawda obroni się sama. Ale to nie oznacza, ze nie mamy występować w jej obronie- akcentował generał Kukuła. 

Co ważne, w Sokółce realizowana jest operacja pod kryptonimem „Silne wsparcie” przez Wojsko Polskie co znacznie wpływa na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. 

Fot. Sylwia Matuk, Agnieszka Sarosiek

Tekst: Ewa Bochenko

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top