POSIEDZENIE ZARZĄDU POWIATU SOKÓLSKIEGO z dnia 13.01.2021 r.

Podczas posiedzenia w dniu 13 stycznia 2021 r. Zarząd Powiatu Sokólskiego podjął uchwałę w sprawie nieodpłatnego przekazania przewoźnego cyfrowego aparatu RTG na rzecz SP ZOZ w Dąbowie Bł., uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie powołania Zespołu Zadaniowego do realizacji Projektu pn. „Rozwój usług świadczonych drogą elektroniczną w administracji Powiatu Sokólskiego” Nr Projektu WND-RPPD.08.01.00-20-0021/19 w ramach RPO WP na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej VIII Infrastruktura dla użyteczności publicznej, Działania 8.1 Rozwój usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną, Typ projektu: Rozwój usług elektronicznych w administracji oraz uchwałę w sprawie powierzenia Sekretarzowi Powiatu Sokólskiego wykonywania czynności zastrzeżonych dla kierownika zamawiającego określonych w ustawie z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 r. poz. 2019 z późn. zm).
Zarząd podjął decyzję o wygaśnięciu prawa trwałego zarządu do nieruchomości oznaczonej jako działka nr 567/4 oraz do 55869/893000 części nieruchomości oznaczonej jako działka nr 567/5, położonej w obrębie Suchowola.
Zarząd zatwierdził rozliczenia z wykorzystania środków finansowych przyznanych w ramach dotacji dla:
1) Uczniowskiego Klubu Sportowego „Start” z siedzibą w Malawiczach Dolnych na realizację zadania publicznego pn. „Narciarz sokólski 2020”,
2) Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orliki” z siedzibą w Starej Kamionce na realizację zadania publicznego pn. „ Narciarz biegowy 2020”,
3) Sokólskiego Klubu Tenisa Stołowego z Sokółki na realizację zadania publicznego pn. „ Tenis stołowy – świetna forma utrzymania sprawności fizycznej”,
4) Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mikolo” w Sokółce na realizację zadania publicznego pn. „Z siatkówką po zdrowie, z siatkówka po sukcesy”,
5) Uczniowskiego Klubu Sportowego „Omega” w Sokółce na realizację zadania publicznego pn. „Pływaj jak Mistrz VI”,
6) Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Krynki na realizację zadania publicznego pn. „Krynki na zdrowo i sportowo”,
7) Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sudovia” w Szudziałowie na realizację zadania publicznego pn. „ Wychowanie przez sport-upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców powiatu sokólskiego”,
8) Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dąb” w Dąbrowie Bł. na realizację zadania publicznego pn. „Piłka nożna jako forma miłego spędzenia wolnego czasu dla dzieci i młodzieży z terenu Powiatu Sokólskiego.
Zarząd przyjął rozliczenie środków budżetu państwa otrzymanych w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie TIK „Aktywna tablica”, a także rozliczenie pilotażowego programu wspierania szkół ponadpodstawowych prowadzących „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe” -Edukacja Wojskowa i rozliczenie środków budżetu państwa otrzymanych w ramach wsparcia finansowego na zakup książek – Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.
Zarząd złożył rozliczenie środków otrzymanych od Burmistrza Suchowoli na realizację zajęć z przedmiotów rozszerzonych: geografii, chemii i wiedzy o społeczeństwie dla uczniów kl. II i III LO im. ks. Jerzego Popiełuszki w ZS w Suchowoli.
Zarząd przygotował projekty uchwał w sprawie:
1) ustalenia na rok 2021 maksymalnej kwoty dofinansowania opłat za kształcenie nauczycieli pobierane przez uczelnie oraz specjalności i formy kształcenia nauczycieli prowadzone przez uczelnie, na które dofinansowanie jest przyznawane, w szkołach i placówkach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sokólski,
2) opracowania na rok 2021 planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sokólski. W/w projekty uchwał Zarząd przedłoży do zaopiniowania związkom zawodowym nauczycieli.
Zarząd pozytywnie rozpatrzył wnioski o zwolnienie z opłat za korzystanie z:
1) hali sportowej i siłowni przy ul. Mickiewicza 11 w Sokółce przez UKS Mikolo z Sokółki,
2) hali sportowej ul. Mickiewicza 11 w Sokółce przez Akademię Sportu Falcon z Sokółki,
3) hali sportowej przy ZS w Dąbrowie Bł. przez LKS „Dąb” w Dąbrowie Bł.
Pozytywnie rozpatrzył także wniosek Dyrektora ZS w Dąbrowie Bł. o objęcie patronatem oraz ufundowanie nagród uczestnikom XIX Powiatowego Konkursu Historycznego: Generał Nikodem Sulik oraz polski czyn zbrojny w czasie II wojny światowej, VI Powiatowego Konkursu Plastycznego „Druh Nikodem Sulik”.
Zarząd przyjął rozliczenie dotacji otrzymanych na dofinansowanie zadania pn. „Organizowanie publicznego transportu zbiorowego o charakterze użyteczności publicznej na terenie Powiatu Sokólskiego” od:
1) Gminy Dąbrowa Białostocka,
2) Gminy Janów,
3) Gminy Korycin,
4) Gminy Krynki,
5) Gminy Kuźnica,
6) Gminy Sidra,
7) Gminy Sokółka,
8) Gminy Suchowola,
9) Gminy Szudziałowo.
Przyjął również rozliczenie dotacji otrzymanej od:
1) Gminy Szudziałowo na „Opracowanie dokumentacji na przebudowę drogi powiatowej nr 1292B Wierzchlesie – Słójka”,
2) Gminy Janów na:
• „Opracowanie dokumentacji na przebudowę drogi powiatowej nr 1327B od DP 1321B – Cieśnisk Wielki-Budno-do DP 1323B” Gminy Janów,
• „Opracowanie dokumentacji na przebudowę drogi powiatowej nr 1331B Kizielany – Szczuki – Gabrylewszczyzna”,
3) Gminy Kuźnica na „Opracowanie dokumentacji na przebudowę drogi powiatowej nr 1259B Zalesie – Achrymowce – Starowlany – Popławce”,
4) Gminy Korycin na „Utwardzenie poboczy na drodze powiatowej nr 1319B w miejscowości Milewszczyzna – etap I”.
Zarząd zawarł umowę z Komunikacją Samochodową NOVA S.A. z siedzibą w Białymstoku na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na terenie Powiatu Sokólskiego.
Zarząd podczas ostatniego posiedzenia przyjął plan zamówień publicznych na rok 2021.