Podczas Dożynek Wojewódzkich Starosta Sokólski Piotr Rećko został uhonorowany odznaką “Zasłużony dla Rolnictwa”.
Jest to najwyższe odznaczenie, którym może uhonorować Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Starosta Sokólski Piotr Rećko otrzymał w/w odznaczenie za wsparcie i promocję polskiego rolnictwa oraz rozwój rolniczej edukacji.
W tym roku Wojewoda Podlaski wręczył 21 medali. Odznaczenia otrzymali: Starosta Sokólski Piotr Rećko, Agnieszka Zieziula, Anna Dorota Cilulko, Bogusław Bilmin, Kamil Białobłocki, Piotr Pawłowski, Piotr Zieziula, Sylwia Anna Sadłowska, Marek Raducha, Krzysztof Boguszewski, Dorota Adaszczyk, Jan Adaszczyk, Czesław Marchel, Krystyna Ciulewicz, Marcin Kondracki, Janusz Łazuk, Grzegorz Marcińczyk, Tadeusz Mikłosz, Tomasz Ciniewicz, Wojciech Kułak, Mateusz Adaszczyk.
Wszyscy zostali odznaczeni na wniosek Podlaskiej Izby Rolniczej, której Wiceprezesem jest obecny na Dożynkach Marek Siniło.