Za nami Sokółka Boxing Show 2023

Na tę galę miłośnicy pięściarstwa czekają cały rok. Pasjonujących pojedynków nie brakowało. Ale nie tylko zacięte walki bokserskie przyciągnęły na to wydarzenie tłumy

– Kiedy patrzę na tych cudownych, młodych ludzi mierzących się z sobą w ringu, oddanych swojej pasji i podążających za marzeniami, kiedy widzę, z jaką wytrwałością i determinacją walczą o zwycięstwo, czuję nieprawdopodobną dumę. To dzięki nim oraz dzięki trenerom, wzorom nie tylko w sporcie, ale też w życiu, Sokółka stała się stolicą podlaskiego boksu. Jako Powiat Sokólski z pełnym przekonaniem wspieramy i nadal będziemy wspierać sport i rozwój fizyczny, który w niejednym przypadku staje się dla zawodników również pasją życia – zapewnił Piotr Rećko, Starosta Sokólski.

To właśnie tu odbyła się już po raz kolejny i, jak zapewniają organizatorzy, nie ostatni, jedna z najważniejszych imprez pięściarskich naszego regionu, Sokółka Boxing Show. Wydarzenie przyciągnęło do hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Sokółce tłumy miłośników sportów walki, którzy z przejęciem wymalowanym na twarzach obserwowali dziesięć profesjonalnych walk. I nie zawiedli, jeśli chodzi o doping. A na trybunach trudno było znaleźć choćby jedno wolne miejsce.

– Pamiętam, jak w dzieciństwie chodziłem na walki pięściarskie w Białymstoku. Gwardia Białystok była wtedy czołowym klubem bokserskim w Polsce. Dzisiaj stolicą boksu na Podlasiu jest Sokółka. Dziękuję Piotrowi Rećko, Staroście, za wspieranie tego pięknego sportu oraz Tomaszowi Potapczykowi za zaangażowanie i rozwijanie swojego klubu. Gratuluję, oby tak dalej – powiedział Mariusz Gromko, Senator RP.

Jak przystało na galę odbywającą się w regionalnej stolicy tej dyscypliny, imprezie towarzyszyła pełna, profesjonalna oprawa. Hala sportowa na kilka godzin zmieniła się w miejsce starć pięściarskich, której centrum stanowił oczywiście ring.

– Boks cieszy się w Sokółce ogromną popularnością. Widać wielkie zaangażowanie zawodników, a u tych starszych można już zaobserwować duże umiejętności i odwagę. To, co młodzi sportowcy pokazali na ringu, musi budzić podziw – stwierdził Dariusz Piontkowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki.

W roku 2023 Polski Związek Bokserski obchodzi 100 lat istnienia. Huczne obchody tej okrągłej rocznicy odbyły się w czerwcu w Kielcach, ale wszystkie imprezy, które towarzyszą w tym roku boksowi olimpijskiemu, są niejako podziękowaniem za te 100 lat wspaniałej historii. Bo poza lekkoatletyką to właśnie pięściarze wywalczyli dla Polski najwięcej medali na igrzyskach olimpijskich.

– Bardzo się cieszę, że już po raz kolejny jako samorząd Województwa Podlaskiego możemy wesprzeć to niesamowite, wspaniałe widowisko sportowe, jakim jest Sokółka Boxing Show. Sportowcom biorącym udział w tym wydarzeniu życzę wszystkiego najlepszego. Cieszę się, że zawodnicy mają emblematy województwa. Dzięki temu nasz region jest pokazywany nie tylko od strony turystycznej czy gospodarczej, ale też sportowej – zaznaczył Paweł Wnukowski, radny sejmiku.

Na gości wydarzenia czekały doznania nie tylko sportowe, ale też artystyczne. Zapewnili je Marcin „Czersky” Czerwiński i Skolim, którzy porwali przybyłych miłośników pięściarstwa do wspólnego tańca i śpiewu. A panie z grupy Rada Dance oczarowały ich pląsami z użyciem bajecznie kolorowych chust. Za to w klimacie starć jeden na jednego, choć bardzo odmiennych niż te bokserskie, utrzymali widzów Piotr Celej i Piotr Nędzarek. Panowie wystąpili bowiem w ringu z pokazem walki rycerskiej. W zbrojach, których mógłby im pozazdrościć niejeden woj z czasów Jagiellonów.

Ale jak podkreślił Zbigniew Malaszewski, wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego i prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Bokserskiego, walce w ringu daleko do bójki.

– W tej dyscyplinie stawiamy w głównej mierze na technikę. To są tak zwane szachy bokserskie. Trzeba umieć zamarkować uderzenia, zbić je, skontrować, a żeby to się udało, należy być zawodnikiem dojrzałym sportowo – wyjaśnił.

Wiele słów wdzięczności i wyrazów uznania padło tego wieczoru w stronę Tomasza Potapczyka, trenera naszych pięściarzy. To on stoi bowiem za wysokim poziomem sokólskiego boksu i propaguje sport wśród młodych ludzi. Ale jego rola jako trenera nie kończy się na wskazówkach sportowych kierowanych w stronę zawodników. Bo, jak ci podkreślają, jest on dla nich przede wszystkim wychowawcą i wzorem.

– Chcemy dziś zobaczyć efekt pracy naszego klubu. To nie jest przypadek, że właśnie ci wspaniali zawodnicy walczą teraz w ringu. Udział w gali to wynik ich ciężkiej pracy, zaangażowania i determinacji – powiedział Potapczyk.

I podziękował obecnym na hali Piotrowi Rećko – Staroście Sokólskiemu, Mariuszowi Gromko – Senatorowi RP, Dariuszowi Piontkowskiemu – Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki i Pawłowi Wnukowskiemu – radnemu sejmiku wojewódzkiego.

– Bez tych osób żadna impreza w naszym mieście, powiecie i województwie by się nie odbyła – podkreślił.

A oprócz nich walki na żywo oglądali: Jerzy Białomyzy – Wicestarosta, Łukasz Owsiejko – prezes Agencji Rozwoju Regionalnego „ARES”, Daniel Supronik – Dyrektor Wydziału Finansowego w Starostwie Powiatowym w Sokółce, Tomasz Tolko – Dyrektor Wydziału Organizacyjnego i licznie zgromadzona publiczność. Pozdrowienia wszystkim uczestnikom i gościom gali przekazał w formie filmowej Jacek Sasin, Minister Aktywów Państwowych.

Organizatorami wydarzenia były Powiat Sokólski i Województwo Podlaskie. Honorowy patronat objęli Piotr Rećko – Starosta Sokólski, Artur Kosicki – Marszałek Województwa Podlaskiego, Jacek Sasin – Minister Aktywów Państwowych, Dariusz Piontkowski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki i Mariusz Gromko – Senator RP. Partnerzy wydarzenia to Enea S.A. i Enea Ciepło.

Kamila Białomyzy

Fot. Jarosław Stasiulewicz

———————–

Organizatorzy wydarzenia z całego serca dziękują sponsorom. To:

– Usługi Drogowe Krzysztof Błahuszewski

– Biuro-Serwis

– Hydraulika Siłowa Ignacy Lenkiewicz

– Dom pogrzebowy Hades

– Exparto

– Kuchnia Vikinga

– Bor-Tech Piotr Borowski

– Agencja Rozwoju Regionalnego „ARES” – sponsor strategiczny

Podziękowania kierują także do partnerów wydarzenia. To:

– Enea S.A.

– Enea Ciepło

– Podlaska Federacja Sportu

– Polski Związek Bokserski

– UKS Boxing Sokółka

– Marcin Pogorzelski – Fotografia

– Bank Spółdzielczy w Sokółce

– Stowarzyszenie Oczy Podlasia

– Karczma za Płotem

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top