Czwarta edycja akcji MEN „ Razem na święta” w SOSW w Sokółce

Jasełka i spotkanie wigilijne w SOSW w Sokółce zakończyło cykl działań w ramach kolejnej 4 edycji akcji MEN „Razem na święta”. 

Celem naszej inicjatywy było zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja miała nieco odmienny charakter. W tym przedświątecznym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości. Rozpoczęliśmy od spotkania z Mikołajem, który odwiedził w tym dniu wszystkich uczniów, tegoroczne Mikołajki odbyły się z udziałem animatorki Pani Elżbiety R. Jedną z atrakcji tego dnia była sesja zdjęciowa z Mikołajem przy kominku. Zabawy było, co nie miara, a przy okazji powstały piękne fotografie. Każda sala lekcyjna przybrała odświetny charakter, zabłysły świąteczne lampki na choince, popłynęły pierwsze świateczne melodie. Rozbłysła świąteczna iluminacja przed szkołą.  W ramach akcji przeprowadziliśmy następujące działanie wolontariackie:”Paczka świąteczna dla Pani Barbary O.”, wykonaliśmy kartki świąteczne dla Emerytów, podczas „Tygodnia piernika” uczniowie upiekli pyszne pierniczki, pięknie zapakowali, a następnie obdarowali nimi osoby niepełnosprawne z grupy wsparcia: Przystanek Nadzieja i Podopiecznych Zakładu Opiekuńczo Pielęgnacyjnego w Krynkach.Uczniowie wszytkich klas wykonali własnoręcznie drobny upominek i kartkę świąteczną, by w dzień wigilijny obdarować najbliższych, potrzebujących, znajomych i przyjaciół. Uruchamiając własną jakże bogatą wyobraźnię wykonali piękne prace plastyczne ph: „Moje Boże Narodzenie”- które stworzyły świąteczną galerię na korytarzach szkolnych.. Nie zapomnieliśmy również o najbardziej potrzebujących, zorganizowaliśmy zbiórkę produktów żywnościowych, w przeddzień wigilii nasza paczka wigilijna dotarła z wolontariuszami do Pani Barbary O. Gorące podziekowania należą się wszystkim tym, którzy włączyli się całym sercem w naszą akcję. Do podziękowań dołączył również Minister Edukacji i Nauki – Pan Przemysław Czarnek wysyłając Dyplom. 

Barbara Bush żona Georga Busha powiedziała: „Każdy ma coś, co może dać innym”- my społeczność Ośrodka daliśmy tyli ile zdołaliśmy, jesteśmy z tego dumni. Siła pomocy potrafi zdziałać cuda!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Przewiń do góry