POWIATOWY KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY ph. „Mała ojczyzna – wielka historia. JÓZEF MARCINKIEWICZ – matematyczny geniusz z Cimoszki, ofiara zbrodni katyńskiej”

Zachęcamy uczniów wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sokólski, także uczniów SOSW w Sokółce oraz CKZ ZSR w Janowie do udziału w konkursie, którego celem jest upowszechnienie sylwetki Józefa Marcinkiewicza w świadomości młodego pokolenia.

Kategoria literacka /do wyboru/:
wiersz, krótkie opowiadanie, felieton, otwarta forma autorskich zapisków związanych z osobą Józefa Marcinkiewicza

Kategoria plastyczna /do wyboru/:
praca plastyczna w dowolnej technice, maksymalny format A3, także grafika cyfrowa, projekt okładki książki, strony komiksu, plakatu, witryny www –  inspirowane biografią Józefa Marcinkiewicza

Prace konkursowe należy przesłać do 6 kwietnia 2022 r.
pocztą elektroniczną pod adres:
aneta.tumiel@sokolka-powiat.pl

W przypadku pracy plastycznej można przesłać mailem fotografię lub wersję cyfrową prezentującą pracę w sposób umożliwiający ocenę, bądź dostarczyć pracę do siedziby Starostwa Powiatowego, ul. marsz. J. Piłsudskiego 8, /Referat promocji, pokój nr 76/.

Organizator: Powiat Sokólski
Patronat: Starosta Sokólski Piotr Rećko