Projekt „Podniesienie poziomu wiedzy i kompetencji Podlaskich LGD”

Powiat otrzymał środki na modernizację infrastruktury sportowej przy sokólskim ZSZ i na budowę punktu obsługi rowerowej w Powiecie Sokólskim.

Celem powyższego jest zwiększenie atrakcyjności turystycznej Powiatu Sokólskiego poprzez rozbudowę niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej i sportowej służącej zaspokajaniu potrzeb społeczności lokalnej. Punkt obsługi rowerowej powstanie przy ZSZ w Sokółce. Operacja zostanie zrealizowana nie później niż w terminie 2 lat od daty podpisania umowy. W ramach projektu zakupionych zostanie 234 metry gabionów, trzy komplety altan ogrodowych, 3 komplety ławek i krzeseł do altan, stojak na rowery, kosz, gablota informacyjna, ławka solarna, stacja naprawy rowerów oraz przyłącze wodne.

W ramach projektu „Podniesienie poziomu wiedzy i kompetencji Podlaskich LGD” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, 9 i 10 września odbyła się konferencja . Wziął w niej  udział Daniel Supronik, Dyrektor Wydziału Finansowego, wystąpił w imieniu  Piotra Rećki, Starosty Powiatu Sokólskiego.

– Wnioski składane do LGD, rozpatrywane są przez Radę Programową, następnie Powiat Sokólski otrzymuje fundusze od województwa podlaskiego za pośrednictwem LGD. Tym razem otrzymaliśmy środki finansowe na modernizację infrastruktury sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce, w kwocie 296 958,14 zł., oraz fundusze na budowę punktu obsługi rowerowej w powiecie sokólskim w wysokości 70 tys. zł. – podziękował za współpracę Daniel Supronik.

Projekt jest współfinansowany  ze środków Unii Europejskiej, zgodnie z Umową nr ROR-II/KSOW-N-8/2021 ,  z dnia 27 maja 2021 roku na realizację operacji w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Plan operacyjny na lata 2020-2021.

oprac. Sylwia Matuk

fot. Marcin Pogorzelski