Przebudowa drogi powiatowej nr 1262B na odcinku od granicy administracyjnej Gminy Sidra do skrzyżowania w m. Gliniszcze Wielkie została zakończona.

– Po 20 latach mamy w końcu nową drogę. Bardzo dziękuję Panu Piotrowi Rećko, Staroście Sokólskiemu, za spełnienie obietnicy, złożonej nam dwa lata temu – powiedział Leszek Łapicz, sołtys Gliniszcza Małego.

Całkowita wartość inwestycji to 2 497 000,  dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Celowego wyniosło 1 248 500.  Długość przebudowanego odcinka to 2,608 km. Droga została przebudowana przez Powiat Sokólski reprezentowany przez Zarząd Powiatu: Piotra Rećko, Starostę Sokólskiego, Jerzego Białomyzego, Wicestarostę Sokólskiego, Bożenę Jolantę Jelską-Jaroś, Kazimierza Łabieńca, Romualda Gromackiego. Inwestycję zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Podlaskiego w kwocie 800 000 zł, reprezentowanego przez Wiesławę Burnos, członka Zarządu Województwa Podlaskiego i Pawła Wnukowskiego, radnego Sejmiku Województwa Podlaskiego.

– Z całego serca dziękujemy dziś, odbierając drogę Gliniszcze Wielkie, Gliniszcze Małe, Zwierżany, zarządowi Województwa Podlaskiego, wszystkim radnym województwa, którzy w zastępstwie Gminy Sokółka wpłacili wkład własny do tego projektu. Bez pani Wiesławy Burnos i Pawła Wnukowskiego tej inwestycji by nie było – podsumował Piotr Rećko, Starosta Sokólski.

Starosta dodał również, iż inwestycja jest tak naprawdę zasługą wszystkich tu obecnych. Inwestycja ta nie doszłaby do skutku, gdyby nie pomoc Grzegorza Pula, Eli Grygorczuk, całego zespołu Powiatowego Zarządu Dróg, Daniela Supronika, Tomasza Tolko, Anny Piszczatowskiej, Krzysztofa Pawłowskiego, Bogdana Paszkowskiego, Mariusza Gromko, Dariusza Piontkowskiego i wszystkim radnym z powiatu sokólskiego. Podkreślić należy również jakość wykonanych prac, solidni dnie i rzetelnie wykonanych przez rodzinną firmę Państwa Szymczyk.

– Dziękuje Staroście Sokólskiemu za dotrzymanie słowa, Radzie Powiatu, całemu zarządowi, Wójtowi gminy Sidra, Wiesławie Burnos oraz firmie P. U. H. KAMPOL za wykonanie tej inwestycji. Mamy teraz tak wspaniały asfalt, od trasy Śniczany do trasy Gliniszcze, na który czekaliśmy wiele lat –  mówił Waldemar Borkowski, Sołtys wsi Zwierżany.

Oprac. Sylwia Matuk,

Fot. Agnieszka Sarosiek