Suzuki Boxing Night 14. w ramach 36. Memoriału Feliksa Stamma pierwszy raz od kilkudziesięciu lat poza granicami Warszawy!

Gdzie⁉️ W Sokółce‼️
Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Feliksa Stamma to prestiżowa gala, przez którą przewinęli się wszyscy pięściarscy mistrzowie znani z zawodowych ringów. Ostatni raz poza Warszawa był zorganizowany w latach 70-tych.
Suzuki Boxing Night to Projekt, który wznosi polski boks olimpijski na zupełnie inny poziom i wprowadza nową jakość w przedstawianiu tej dyscyplin.
- Dziękuję PZB, że docenił naszą dotychczasową pracę i wybrał Sokółkę na miejsce tegorocznego Memoriału - mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej Tomasz Potapczyk, wieloletni trener UKS Boxing Sokółka, który sam zainicjował rozmowy z Prezesem PZB dotyczące zorganizowania w Sokółce tegorocznego, najważniejszego, krajowego wydarzenia bokserskiego. Jak podkreślił Potapczyk, bardzo zależy mu na promowaniu naszego regionu.
Dlaczego wybrano nasz powiat? Sokółka od wielu lat słynie z promocji pięściarstwa. Trenowało tutaj, w UKS Boxing Sokółka, wielu medalistów mistrzostw Europy i świata. Już rok temu rozpoczęły się pierwsze rozmowy na temat zorganizowania w Sokółce najbardziej prestiżowej gali boksu w wydaniu seniorskim. Plan się ziścił, min. dzięki olbrzymiemu wsparciu samorządowców - Starosty Piotra Rećko, Marszałek Wiesławy Burnos oraz wszystkich radnych, którzy poparli ideę.
- Cały Zarząd Województwa Podlaskiego, na czele z Marszałkiem Arturem Kosickim, wspiera wszystkie dziedziny sportu, również wydarzenie, o którym dzisiaj rozmawiamy. Cieszę się i jestem dumną, że w naszym mieście odbędzie się tak znacząca uroczystość sportowa - cieszyła się Wiesława Burnos, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.
Przed nami wyjątkowa, historyczna uczta sportowa, podczas której zmierzą się finaliści Memoriału Feliksa Stamma. Zobaczymy 6 walk w kategorii kobiet i 6 w kategorii mężczyzn, a także sparingi naszych zawodników klubowych. Trwają ustalenia, kto stanie do pojedynku w walce wieczoru.
- Gala Suzuki Boxing Night 14 będzie wyjątkowa, bo przebiegnie w ramach 36. Memoriału Feliksa Stamma. Jej organizacja jest potężnym wyzwaniem logistycznym. Sama scenografia, taka jak w poprzednich edycjach, będzie przewieziona w dwóch tirach. Cała ekipa przyjedzie trzy dni przed wydarzeniem, czekają nas rozmaite próby, oficjalne ważenie, prezentacja zawodników. Na szczęście współpraca z samorządami, zarówno powiatowym jak wojewódzkim, układa się bardzo sprawnie, a to ważne. Myślę, że będzie to święto boksu olimpijskiego w Polsce - zapewniał Grzegorz  Nowaczek, Prezes PZB.
Widowisko rozpocznie się 10 kwietnia o godz. 17.30, godzinę później wejdziemy na żywo, na antenę TVP Sport i zostaniemy tam przez 4,5 h. Na ringu wystąpią nasze kadrowiczki i kadrowicze, a także zawodnicy z Niemczech, Litwy, Chorwacji i Francji. Oczywiście będą dostępne bilety i możliwość uczestniczenia w wydarzeniu, które odbędzie się na hali sportowej w ZS w Sokółce.
- Nie byłoby tej imprezy, gdyby nie cała rzesza młodych ludzi, którzy uprawiają ten bardzo trudny sport. To dla nich, dla młodej kadry sokółczan, którzy osiągają sukcesy w boksie na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Chcemy tym turniejem ukoronować ich pracę i zwycięstwa, ale również zmotywować do dalszych treningów. Sokółka boksem stoi. Nie byłoby tak bez zaangażowania i pasji Tomka Potapczyka, którą realizuje w cudowny sposób - odniósł się do wydarzenia Piotr Rećko, Starosta Sokólski, który dziękował również Grzegorzowi  Nowaczkowi, Prezesowi PZB za przychylność i wybór Sokółki na miejsce flagowych zawodów bokserskich.
Memoriał Feliksa Stamma kilkadziesiąt lat temu był największą imprezą bokserską na świecie! W tej chwili jest to największa impreza tego typu w Polsce.
- Tomasz Potapczyk wielokrotnie udowodnił, że potrafi jako organizator stanąć na wysokości zadania i wywiązać się ze wszystkich powierzonych mu zadań. Będziecie państwo świadkami niesamowitych pojedynków bokserskich - podkreślił Maciej Demel, Wiceprezes PZB.
Potapczyk podziękował przede wszystkim Piotrowi Rećko, bo to z nim, w pierwszej kolejności dochodzi do rozmów i współpracy przy organizacji wszelkich imprez w naszym powiecie.
- Jeśli coś organizujemy, jest to zawsze zrobione z wielką pompą i myślę, że tym razem też tak będzie. To bezprecedensowe wydarzenie sportowe będzie nieocenioną promocją naszego regionu - przyznał trener UKS Boxing Sokółka, podkreślając jednocześnie rolę Wiesławy Burnos i Pawła Wnukowskiego, którzy nieustannie wspierają Powiat Sokólski w różnych działaniach.

Opr. Patrycja A. Zalewska
Fot Agnieszka Sarosiek