Wakacje, hurra wakacje!

25 czerwca w całym kraju zakończył się rok szkolny 2020/21.

Tego dnia podczas zakończenia roku szkolnego w sokólskich szkołach Starosta Sokólski Piotr Rećko odwiedził m.in. Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce, gdzie pani Annie Dorocie Cilulko oraz Markowi Andrzejewskiemu, dyrektorom Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce odchodzącym na zasłużoną emeryturę, podziękował za wieloletnią pracę pedagogiczną oraz życzył dobrego odpoczynku i sił do kolejnych wyzwań.

W Specjalistycznym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka Starosta Sokólski Piotr Rećko oraz pani Elżbieta Szomko wraz z kadrą nauczycielską, wręczyli świadectwa zakończenia roku szkolnego. Dyplomy oraz upominki sprawiły radość i zadowolenie podopiecznym ośrodka. Dzieciom i młodzieży życzono udanych i bezpiecznych wakacji.

Wyjątkowo uroczyście zakończenie roku szkolnego odbyło się w Zespole Szkół w Sokółce, gdzie na sali sportowej podsumowano osiągnięcia szkoły oraz zrealizowane projekty. Starosta Sokólski Piotr Rećko zwracając się do młodzieży podkreślił, żeby nie spoczywali na laurach, lecz wciąż podejmowali trud edukacyjny. ,,To jest cel edukacji” – powiedział. ,, Dziękuję dyrekcji, paniom Anecie Zubrzyckiej i Sylwi Multan – Kilczewskiej za wszelkie pozyskane środki, za zaangażowanie, za Erasmusa +, które otworzyły naszej młodzieży ,,okno na świat” czyli edukację zagraniczną”.

Pani Anetta Zubrzycka, dyrektor Zespołu Szkół w Sokółce tak podsumowała miniony rok. ,, To był pierwszy a zarazem trudny rok – ze względu na pandemię – mojej pracy w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Sokółce.(…) Pomimo to udało nam się zrealizować wiele inicjatyw, wiele projektów. Nasza szkoła była widoczna na forum całego powiatu sokólskiego.

W Zespole Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej pan Grzegorz Zalewski, dyrektor szkoły podziękował uczniom za wysiłek jaki włożyli w naukę podczas trudnego, minionego roku szkolnego. Gratulował sukcesów w nauce oraz życzył odpoczynku podczas wakacji. Pan dyrektor Grzegorz Zalewski wspomniał absolwentów klas ósmych licząc, że spotka się z nimi we wrześniu.

Wszystkim uczniom Starosta Sokólski Piotr Rećko życzył ,, Zdrowych i spokojnych wakacji. Bawcie się dobrze! Wracajcie 1 września. Bądźcie pełni werwy, żebyśmy dalej rozwijali nasz powiat sokólski” .

Oprac: Elżbieta Rapiej