Dzięki Powiatowi sportowcy będą odnosić jeszcze większe sukcesy

Umożliwi im to dofinansowanie, które otrzymało dziś aż szesnaście lokalnych klubów

– Czuję olbrzymią dumę ze sportowców, którzy trenują w klubach Powiatu, zwłaszcza że odnoszą olbrzymie sukcesy indywidualnie i drużynowo. Młodzi bokserzy dostają powołania do Kadry Narodowej, szczypiorniści grają w II lidze, rozwija się tenis, kolarstwo, pływanie. Dzięki wspaniałym trenerom dzieci zaczynają się fascynować aktywnością fizyczną, a jej wpływ na rozwój młodego człowieka jest przecież ogromny – powiedział Piotr Rećko, Starosta Sokólski.

Starosta podpisał dziś z przedstawicielami aż 16 klubów sportowych działających na terenie Powiatu Sokólskiego umowy o dofinansowanie. Łączna kwota, którą Powiat wsparł w ten sposób lokalnych zawodników, to aż 200 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup sprzętu i strojów sportowych, opłaty startowe na zawodach czy wyjazdy na zgrupowania.

– Z całego serca dziękuję Wam za Waszą autentyczną pracę z młodzieżą. Człowiek, który przeszedł wychowanie poprzez członkostwo w klubie sportowym, poszedł najlepszą ścieżką rozwoju. Im częściej staje się w ringu czy na boisku, tym mocniej się wie, jak ważny jest szacunek wobec przeciwnika i wobec drugiego człowieka – zauważył Starosta.

Wśród beneficjentów są: LKS „Dąb”, LUKS Krynki, Sokólski Klub Tenisa Stołowego, Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe przy Klubie Bilardowym LP, KS „Szczypiorniak”, Combat Sports Academy, UKS Boxing Sokółka, Akademia Sportu Falcon, UKS „Omega”, UKS „Start”, UKS „Orliki”, UKS „Mikolo”, KS „Sokół 1946 Sokółka”, UKS „Feniks”, LUKS „Orient Sokółka” i UKS „Batory”.

Kamila Białomyzy

fot. Maciej Białobłocki, Kamila Białomyzy