Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Jednostek OSP

Najlepsza znów Zubrzyca Wielka!

W trakcie niedzielnego jubileuszu straży pożarnej, w Sokółce odbyły się rywalizacje sportowo-pożarnicze ochotników z naszego powiatu. W sumie udział wzięło 17 drużyn OSP.
Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Jednostek OSP rozegrały się w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej i biegach bojowych. Kolejny raz z rzędu laur zwycięstwa przypadł druhom z Zubrzycy Wielkiej, za nimi uplasowali się ochotnicy z OSP Stara Kamionka 🥈👏, a na trzecim miejscu znaleźli się druhowie z OSP Słojniki🥉👏. Następne miejsca zajęły jednostki OSP kolejno:
👏 Starowlany,
👏 Krukowszczyzna,
👏 Nowy Dwór,
👏 Olsza,
👏 Szudziałowo,
👏 Reszkowce,
👏 Korycin,
👏 Jacowlany,
👏 Krynki,
👏 Stara Rozedranka,
👏 Kuźnica,
👏 Sidra,
👏 Janów,
👏 Domuraty.
Głównym celem tych zawodów jest mobilizacja druhów do intensywnego szkolenia pożarniczego. Lepsze wyszkolenie skutkuje skuteczniejszym prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych. Zawody pozwalają ocenić stan wyszkolenia członków jednostek i przygotowują strażaków do startu w zawodach wyższego szczebla.
– Na przestrzeni lat strażak stał się profesjonalistą w wielu dziedzinach. Pozwoliła na to jego wiedza, wyszkolenie, doświadczenie i wyposażenie w sprzęt, który jest niezbędny do niesienia pomocy bliźnim – podkreślał Dariusz Wojtecki, Komendant Powiatowy PSP w Sokółce.
Lada chwila na naszych portalach ukaże się obszerna galeria zdjęć z przebiegu zawodów.
Wszystkim drużynom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w zmaganiach sportowo-pożarniczych ‼️💪🍀
Opr. P. A. Zalewska
Foto. Marcin Pogorzelski